Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Статті

Відкритий навчальний семінар для осіб з інвалідністю зі слуху

 

За підтримки Міністерства соціальної політики України у Києві з 28 по 30 жовтня 2020 року в конференц-залі готелю "Братислава" відбувся Відкритий навчальний семінар для осіб з інвалідністю зі слуху, що був проведений за стандартом FIDE і присвячений розвитку та організації шахів.

Даний семінар був спільним проєктом Спортивної Федерації глухих України, Федерації шахів України та Міжнародної шахової комітету глухих (ICCD).

Незважаючи на карантинні труднощі, на семінар прибув єдиний іноземний громадянин - представник ICCD Петер Береній з Швеції.


Представник ICCD Петер Береній. 

Координував семінар представник Федерації шахів України, національний арбітр України з шахів - Іван Ільницький.

Спортивна федерація глухих України в особі президента Леоніда Федоровича Касіцького привітала усіх з початком роботи та подякував всіх організаторів причетних до цього заходу.

 

 

Лекторами від FIDE (Міжнародної шахової федерації), як і було заявлено програмою міжнародного семінару, виступили Олександр Сулипа і Адріан Михальчишин. Перший - головний тренер збірної України з шахів та гросмейстер,

 

а другий- тренер, гросмейстер та фізик.

 

Андріан, від того що він недавно повернувся із закордонного відрядження, вимушений згідно з антикоронавірусних правил виступити в форматі он-лайн. Обидва лектори - досвідчені та надзвичайно цікаві оповідачі. Відповідно до програми проведення семінару у слухачів була можливість задавати свої питання, яких вони із задоволенням скористалися і отримали змістовні та повноцінні відповіді.

Після 16 годин теоретичних занять програми семінару, які включали в себе різні аспекти організації і розвитку шахів, лекторами в онлайні було проведено тестування учасників і ці результати будуть оголошені пізніше спеціалістами FIDE.

 

Крім шахістів, на семінарі були представники СФГУ з інших видів спорту у якості слухачів для отримання досвіду різних методів навчання, психології та інтеграції спорту глухих разом зі здоровими спортсменами.

 

По завершенню офіційної програми в доброзичливій та позитивній атмосфері відбулася урочиста церемонія вручення сертифікатів.

 

 

 

Social Like