Спортивна Федерація Глухих України

Switch to desktop

Підсумки особистого чемпіонату України з шахів

У Вінниці з 13 по 23 вересня 2020 року відбувся особистий чемпіонат України серед спортсменів з порушеннями слуху. Чемпіонат проводився в двох розділах – «Бліц» і «Класика» та двох категоріях: «Жінки»; «Чоловіки». Загалом в турнірі «Бліц» прийняли участь – 38 учасників, 31 – чоловік та 7 жінок. В групі – «Жінки» змагались 7 спортсменок, які боролись за круговою системою в 7 турів. Впевнену перемогу здобула Мироненко Наталя (Полтавська область), яка набрала 6,5 очки з 7 можливих. 2-3 місце визначали за додатковим матчем між Осиповою Альоною (Харківська область) та Гончар Світланою (Одеська область), які в основному турнірі набрали однакову кількість очок – 4,5 та мали абсолютно рівні додаткові показники. В матчі за 2 місце перемогла Осипова Альона, а Гончар Світлана зайняла 3 місце.

В чоловічому «Бліці» взяв участь 31 спортсмен з 13 областей України. Турнір проходив за швейцарською системою в 9 турів. Фаворит турніру, діючий ЧУ 2019 року, Філіппських Олексій з Донецької області, набрав 7,5 очок з 9 можливих та впевнено переміг. Друге місце зайняв з м. Київ, Бабій Петро - 7 очок та кращим коефіцієнтом. Замкнув трійку призерів з м. Київ - Коваленко Володимир – 7 очок. В турнірі з класичних шахів у жінок до 7 учасниць додались сестри з Чернігова – Сивун Марина та Юлія, які лише починають свій шаховий шлях, і очікувано замкнули турнірну таблицю. Пашкевич Стефанія (Львівська область), Савенко Єлизавета (Полтавська область) та Ковальчук Галина з м. Києва не зуміли скласти гідної конкуренції лідерам і очікувано посіли 5-7 місця. Відмітимо успішний виступ Баранник Анни з Полтавської області, яка посіла з 4,5 очками 4 місце та виконала норму КМС. Отже боротьбу за призову трійку розіграли наші фаворити і тут злий жарт фортуна зіграла з переможцем розділу «Бліц», Мироненко Наталею, яка отримавши вихідний у 1 турі класики, дозволила собі розхолодитись і у відповідальних, принципових двобоях з Осиповою Альоною в 3 турі, а в наступному 4-му турі з Гончар Світланою подарувати їм 2 очка завдяки підібраним «дебютним ключикам». Отже усунувши сильного конкурента шлях до перемоги і розв’язка могла настати у 6-му турі в очній боротьбі між Осиповою Альоною та Гончар Світланою. Партія проходила в цікавій боротьбі де шальки терез коливались в обидві сторони і отримавши перевагу в дебюті, білі (Осипова А.) зуміли конвертувати її у якість, натомість чорні (Гончар С.) зуміла переломити гру і отримавши прохідні пішаки відіграла якість та мала перевагу в ендшпілі, яку діючій ЧУ Осиповій Альоні вдалось нейтралізувати і як результат – нічия. Отже, як і в розділі «бліц», в «класиці» склалась ситуація, що звання Чемпіона України слід було визначати за допомогою серії зустрічей між Гончар Світланою та Осиповою Альоною. Формат зустрічі – 2 партії з контролем 3хв.+2с/хід, у випадку нічийного результату – «Армагедон». В першій партії суперматчу Гончар Світлана переграла свою суперницю і здалось, що зможе перемогти, та задумавшись над виграшним ходом впустила «прапорець». У другій партії зібравши волю в кулак, Гончар Світлана змогла перемогти суперницю. У вирішальному матчі «Армагедону» (5 проти 4 хвилин) перемогу святкувала – Осипова Альона, яку ми вітаємо з 2 чемпіонством поспіль! Гончар Світлана отримала «Срібло» - 2 місце з гарною грою та високими бійцівськими якостями.

Турнір «класика» чоловіки зібрав 29 учасника з 13 областей України. Фаворитом турніру був діючий ЧУ – Філіппських Олексій. Олексій провів турнір впевнено, не зазнав жодної поразки і показав гарну змістовну гру. В підсумку набрав 7 очок з 9 можливих і лише за додатковими показниками завершив турнір на 3-му «бронзовому» місці. Відкриттям цього турніру став молодий, перспективний шахіст – Покотаєв Владислав з Донецької області. Владислав теж пройшов турнір без поразок і зумів перемогти знаних майстрів – Бабій П., Семчишин В., Гармаш Л. В результаті – 2-ге місце та «срібна» медаль, а також норма КМС. Високий клас та переможну гру показав патріарх українських шахів глухих – Коваленко Володимир. Чемпіон зумів розгромити в дебюті молодого шахіста зі Львова – Колба Дениса, згодом, Опенишева Володимира, а також переграв Довбань Віктора та Мусієнка Олексія з Дніпра. Вітаємо новоспеченого Чемпіона України 2020 року Коваленко Володимира, який набрав 7 з 9 очок і підтвердив, що є ще «порох в порохівниці» в ЗМСУ.

 

Чемпіонат України, який пройшов у м. Вінниця був організований на «відмінно» і проходив у залі ШК МДЮСШ №6. Інформація про турнір оперативно транслювалась в інтернеті, в соціальних групах, що давало можливість якісно готуватись до турів.

Посилання на сайти з інформацією про турнір:

БЛІЦ ЧОЛОВІКИ

БЛІЦ ЖІНКИ

КЛАСИКА ЧОЛОВІКИ

КЛАСИКА ЖІНКИ

ОНЛАЙН ТРАНСЛЯЦІЯ:

ПЕРШЕ ПОСИЛАННЯ

ДРУГЕ ПОСИЛАННЯ

Головний суддя змагань

І.Ільницький.

Social Like